Relacja z Czempionatu Koni Ras Szlachetnych
Centrum Sportowo - Rekreacyjne "ZBYSZKO",
Wiączyń Dolny 58a, 92-701, Nowosolna / Łódź,
tel. +48 697 870 028 , e-mail: biuro@centrumzbyszko.com.pl

Relacja z Czempionatu Koni Ras Szlachetnych 21 sierpnia 2013 r.

Czempionat ZBYSZKO male

W dniach 17 i 18 sierpnia w Centrum Sportowo- Rekreacyjnym ZBYSZKO odbył się Ogólnopolski Czempionat Koni Ras Szlachetnych oraz II Czempionat Ziemi Łódzkiej w skokach luzem. Już po raz 3 wspólnie z Okręgowym Związkiem Hodowców Koni organizowaliśmy to wydarzenie.

Impreza zyskuje co raz wyższa rangę, a z roku na rok gościmy co raz więcej wystawców, hodowców, a przede wszystkim odwiedzających nas gości. W tym roku padł swoisty rekord. Do oceny zgłoszonych zostało prawie 100 koni, które rywalizowały w 4 stawkach oraz 3 grupach wiekowych. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się zawody w skokach luzem, które zorganizowane zostały w krytej ujeżdżalni na terenie Centrum. Widowiskowość wydarzenia podkreślał fakt, że trybuny dla widzów usytuowane były zaledwie 1 metr od toru, po którym galopujące bez jeźdźca konie pokonywały przygotowany tor przeszkód.

Specjalnie przygotowane i pełne dynamizmu pokazy Klubu Jeździeckiego ZBYSZKO oraz zaproszonych gości przyciągały tysiące widzów, którzy z zapartym tchem i podziwem obserwowali między innymi pokaz umiejętności łódzkiej Straży Miejskiej, pokaz ujeżdżenia w damskim siodle w wykonaniu Danuty Konończuk, pokaz powożenia w wykonaniu Jacka Kozłowskiego, czy mrożąca krew w żyłach pocztę węgierska, gdzie jeździec stojąc na dwóch koniach mknie przed siebie z zawrotną prędkością. Nie mogło również zabraknąć pokazu młodych adeptów jeździectwa szlifujących na co dzień swoje umiejętności pod okiem instruktorów Klubu Jeździeckiego ZBYSZKO w ramach ZBYSZKO Pony Club.

Imprezie towarzyszyło wielkie grillowanie z głównym sponsorem imprezy, Zakładami Mięsnymi ZBYSZKO. Z myślą o odwiedzających otwarta została także nowa restauracja Rancho Bar serwująca wyśmienite dania z grilla i nie tylko.

Cieszy nas rosnące zainteresowanie sportami konnymi i co raz większa liczba zgłaszających się do nas osób. Ośrodek przyciąga zarówno świetną
infrastrukturą jak i bogatą ofertą rekreacji, nie tylko konnej, profesjonalna kadrą szkoleniową oraz pięknem przyrody lasu wiączyńskiego.

Dziękujemy również naszym sponsorom i partnerom za wsparcie w przygotowaniu wydarzenia:

Patronat honorowy:

Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska

Sponsor główny:

Zakłady Mięsne ZBYSZKO Zbigniew Kruk

Sponsorzy wydarzenia:

Nijhof-Vassink Dealer Volvo

Marbud Trading

Diesel Truck Dealer Mercedes Benz

Partnerzy wydarzenia:

OZHK Łódź

MOSiR Łódź

Nutri Horse

Patroni medialni:

Dziennik Łódzki

portal Nasze Miasto

Radio Parada

Świat Koni

Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3